Zbiór dokumentów związanych z Otwockiem i okolicami.
Most viewed
Nowy_Dworek.png
Nowy Dworek202 views
Gorewicz.jpg
Rachunek za pobyt w Uzdrowisku Górewicza198 viewsDestrukt rachunku z "Zakładu leczniczo-djetetycznego" A. Górewicza w Otwocku.
san_dr_Przygody.png
198 views
recepta_apteka_biernackiego.jpg
Recepta z apteki St.Biernackiego.194 viewsApteka znajdowała się przy ulicy Orlej 4. Murowany budynek stoi do dnia dzisiejszego i co ciekawe nadal znajduje się w nim apteka. Rok recepty: 1934.
list_przewozowy.png
List przewozowy Warszawa Wschodnia - Otwock170 viewsCykoria- namiastka kawy- brak orientalnego surowca kawy zmuszał przedwojennych polskich producentów do produkcji zamienników. Jednym z nich była sproszkowana cykoria.
kartka_lejner.png
Kartka pocztowa 166 viewsPrywatna korespondencja właściciela drukarni żydowskiej Rabina Lejnera
taksa_klimatyczna.png
161 views Kwit dla kuracjuszy , którzy przebywając w Otwocku w latach 30 XX wieku zmuszeni byli płacić "taksę klimatyczną"
wielka_konkurencja.jpg
160 views
Zofiowka_nafta.png
Prośby o wydanie nafty dla Zakładu "Zofiówka"153 viewsTrzy z kilkunastu zachowanych próśb z Zakładu dla umysłowo chorych, kierowanych do E. Kasperowicza, właściciela sklepu kolonialno-spożywczego w Otwocku. Lata 20 XX wieku.
kapiel_w_wannie.jpg
Bilety za rytualną kąpiel w wannie151 viewsŁaźnia znajdowała się przy ulicy Górnej, na miejscu dzisiejszej Galerii Górnej,
karta_zameldowania.png
151 viewsObowiązująca w latach 30 XX w. karta zameldowania tymczasowego dla przebywających w pensjonatach, hotelach itp.
Tereski.png
150 views2 stronicowa broszura Zakładu dla dziewczynek słabego zdrowia w Świdrze przy Mickiewicza. Obecnie na tym terenie stoi kościół pod wezwaniem. św. Teresy od dzieciątka Jezus.
120 files on 10 page(s) 1