Zbiór dokumentów związanych z Otwockiem i okolicami.
Most viewed
Gorewicz.jpg
Rachunek za pobyt w Uzdrowisku Górewicza220 viewsDestrukt rachunku z "Zakładu leczniczo-djetetycznego" A. Górewicza w Otwocku.
Nowy_Dworek.png
Nowy Dworek219 views
recepta_apteka_biernackiego.jpg
Recepta z apteki St.Biernackiego.215 viewsApteka znajdowała się przy ulicy Orlej 4. Murowany budynek stoi do dnia dzisiejszego i co ciekawe nadal znajduje się w nim apteka. Rok recepty: 1934.
san_dr_Przygody.png
213 views
list_przewozowy.png
List przewozowy Warszawa Wschodnia - Otwock191 viewsCykoria- namiastka kawy- brak orientalnego surowca kawy zmuszał przedwojennych polskich producentów do produkcji zamienników. Jednym z nich była sproszkowana cykoria.
kartka_lejner.png
Kartka pocztowa 182 viewsPrywatna korespondencja właściciela drukarni żydowskiej Rabina Lejnera
taksa_klimatyczna.png
180 views Kwit dla kuracjuszy , którzy przebywając w Otwocku w latach 30 XX wieku zmuszeni byli płacić "taksę klimatyczną"
wielka_konkurencja.jpg
178 views
Zofiowka_nafta.png
Prośby o wydanie nafty dla Zakładu "Zofiówka"174 viewsTrzy z kilkunastu zachowanych próśb z Zakładu dla umysłowo chorych, kierowanych do E. Kasperowicza, właściciela sklepu kolonialno-spożywczego w Otwocku. Lata 20 XX wieku.
image46421.jpg
172 viewsPapierowa torebka na owoce z przełomu wieków XIX i XX
Tereski.png
170 views2 stronicowa broszura Zakładu dla dziewczynek słabego zdrowia w Świdrze przy Mickiewicza. Obecnie na tym terenie stoi kościół pod wezwaniem. św. Teresy od dzieciątka Jezus.
kapiel_w_wannie.jpg
Bilety za rytualną kąpiel w wannie167 viewsŁaźnia znajdowała się przy ulicy Górnej, na miejscu dzisiejszej Galerii Górnej,
120 files on 10 page(s) 1